EMMEN - Dit jaar herdenken en vieren we 80 jaar vrijheid in Nederland. Ook de gemeente Emmen staat stil bij dit bijzondere moment en zijn er het hele jaar door evenementen en activiteiten. Daarin biedt de gemeente alle inwoners de kans om gratis Herinneringscentrum Kamp Westerbork te bezoeken. De gemeenteraad heeft hiervoor een bedrag van € 50.000 beschikbaar gesteld, bovenop de € 100.000 die het college had vrijgemaakt voor herdenkingsactiviteiten.
Indrukwekkende verhalen uit Emmen
In Kamp Westerbork worden de verhalen verteld van de meer dan honderdduizend Joden, Sinti en Roma die vanuit Nederland gedeporteerd werden naar concentratie- en vernietigingskampen. Ook Joodse inwoners van de gemeente Emmen belandden hier, waaronder het gezin Kropveld. Dit jaar staat hun verhaal centraal in speciale pop-up vertellingen in het museum en tijdens rondleidingen.
Directeur Bertien Minco noemt de steun van de gemeente een prachtig gebaar: “Extra bezoekers betekenen voor ons extra inkomsten, die hard nodig zijn. Maar het belangrijkste is dat meer mensen de kans krijgen om deze plek en haar geschiedenis te leren kennen. Daar doen we het tenslotte voor.”
Gratis kaartjes
Inwoners van de gemeente Emmen kunnen hun gratis kaartje reserveren via de website van het Herinneringscentrum.
Let op: kaartjes zijn alleen geldig op de gereserveerde dag en er kunnen maximaal 6 kaartjes per huishouden worden aangevraagd. Groepen die een begeleid programma volgen, kunnen geen gebruik maken van deze actie.
Kinderraden bezoeken Kamp Westerbork
Jeugdwethouder Dewy Keen en burgemeester Eric van Oosterhout bezoek samen met 80 kinderen van de kindergemeenteraad en kinderraden Kamp Westerbork voor een speciaal programma. “We hopen dat de kinderen na hun bezoek ambassadeurs worden, zodat meer mensen deze belangrijke plek bezoeken,” aldus de burgemeester.
Viering 80 jaar vrijheid
Tientallen organisaties hebben activiteiten aangemeld om 80 jaar vrijheid te vieren, waardoor de subsidiepot van €100.000 is benut. “We hebben een prachtig en gevarieerd programma,” zegt wethouder Dewy Keen. Denk aan herdenkingen, een musical, exposities, een podcast, een filmfestival en de Drentse Liberty Tour.